O Solid Surface

Materiały „solid surface” to mieszanina dwóch głównych składników polimetakrylanu metylu jako spoiwa, wodorotlenku aluminium w bardzo
czystej postaci, jako wypełniacza oraz barwników. Polimetakrylan metylu zwany plexi lub żywicą akrylową to substancja bardzo odporna na czynniki zewnętrzne oraz mechaniczne (szyby samolotów). „Solid surface” posiada
wszystkie te cechy, z których najważniejsze to:

Termoformowanie, pozwalające uzyskiwać unikalne kształty np. umywalki, zlewy, zakrzywione powierzchnie lad recepcyjnych itp.

Odporność na zaplamienia i większość odczynników chemicznych

Łączenie bezspoinowe, pozwala na łączenie blatów i zlewów bez szczelin. Uzyskujemy efekt monolitu.

Aseptyczność, materiał bez porów, nie wchłania płynów i brudu. Bakterie, zarazki oraz grzybnie nie mają gdzie się rozwijać. Uzyskujemy sterylną czystość.

Odporny na temperatury do 100 stopni Celsjusza. Powyżej 140 stopni zaczyna się termoformowalność.

Cieplejszy w dotyku niż kamień. Jest izolatorem termicznym, nie odczuwamy więc chłodu. Idealny do łazienek i miejsc, gdzie mamy z nim bezpośredni kontakt.

Łatwe utrzymanie czystości bez konieczności używania specjalnych  środków.

Gwarancja długotrwałego użytkowania, dzięki możliwości naprawiania. Zarysowania usuwalne są przez szlifowanie. Poważniejsze uszkodzenia przez wklejanie materiału i szlifowanie. Po pewnym czasie można też regenerować powierzchnię szlifując ją.

Niepalność